życzenia urodzinowe, kartki elektroniczne, wakacje, wycieczki last minute
Dziś jest: 27.10.2020 Użytkownik: niezalogowany  [Zaloguj]. Nie masz jeszcze konta? zarejestruj sięJak wybrać książkę na prezent?

2019-02-22 09:58:07 / Fr
Jak wybrać książkę na prezent?

Książka to klasyczny prezent od wielu lat. Jednak z takim prezentem nie jest łatwo trafić w oczekiwania osoby obdarowywanej. Książka to prezent specyficzny, dlatego jeżeli pragniemy ją komuś podarować, musimy dobrze znać tę osobę. Każdy z nas ma swoje upodobania, swój charakter, dlatego upominku w postaci książki nie należy wybierać „na ślepo„. Nie zawsze też to, co podoba się nam, spodoba się także drugiej osobie.

Jeżeli pragniemy obdarować kogoś książką, podpytajmy delikatnie tę osobę, jaki rodzaj książek preferuje. Wiele można wywnioskować z zainteresowań tej osoby. Ktoś, kto zajmuje się fotografią, z pewnością ucieszy się z książki na ten temat, osobie interesującej się malarstwem można podarować album z obrazami, pod warunkiem, że jeszcze nie posiada takiego.

Literatura oparta na zainteresowaniach czytelnika to najbezpieczniejszy prezent, istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że osoba obdarowana przez nas taką książką sięgnie po nią, a nie rzuci w przysłowiowy kąt.

Książkę warto dobrać też do charakteru danej osoby. Osoba o usposobieniu melancholijnym z pewnością bardziej ucieszy się z romansu niż z kryminału czy książki o tematyce przygodowej, która z kolei może zadowolić osobę bardziej żywiołową.

Wybierając książkę na prezent warto też pomyśleć o takiej, która przyda się w życiu codziennym. Mogą to być różnego rodzaju poradniki. Unikajmy jednak sytuacji niezręcznych. Osobom z nadwagą np. nigdy nie kupujmy poradników na temat, jak szybko schudnąć.

Gdzie najlepiej kupić prezenty książkowe?

Pomysłów na prezenty książkowe warto poszukać w księgarniach internetowych. W takich księgarniach wybór książek zazwyczaj jest dużo większy niż w księgarniach tradycyjnych. Ceny książek również są niższe niż w księgarniach stacjonarnych. Stali klienci mogą liczyć na rabaty. Przy większym zamówieniu przesyłkę otrzymamy gratis.

Zakupy w księgarniach internetowych to duża wygoda. Bez wychodzenia z domu można dokonać zakupu o dowolnej porze dnia i nocy. Siedząc przed komputerem spokojnie możemy przejrzeć oferty kilku księgarni, porównać ceny, poczytać opisy i recenzje książek.

W księgarniach internetowych znajdziemy literaturę dla dorosłych, dla dzieci, dla młodzieży, poradniki, komiksy, książki naukowe, popularnonaukowe, ebooki, audiobooki, podręczniki, książki do nauki języków obcych, słowniki, repetytoria maturalne np. matura focus 2. W wielu księgarniach kupimy też zabawki oraz znajdziemy specjalne pomysły na prezent.

 Linki partnerskie Regulamin | Mapa serwisu | Kontakt (c) 2007-2020 Twojezyczenia.pl