życzenia urodzinowe, kartki elektroniczne, wakacje, wycieczki last minute
Dziś jest: 17.02.2019 Użytkownik: niezalogowany  [Zaloguj]. Nie masz jeszcze konta? zarejestruj sięKartki świąteczne - miła pamiątka dla bliskich!

2016-12-10 21:04:01 / Fr
Kartki świąteczne - miła pamiątka dla bliskich!

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który spędzamy w gronie najbliższych osób. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ten wyjątkowy okres. Niestety, mimo, że święta trwają kilka dni, nie sposób odwiedzić całą rodzinę i wszystkich znajomych. Właśnie dlatego warto docenić swoich bliskich i pokazać im, że pomimo ogromu obowiązków, ciągle o nich pamiętamy. Doskonałym sposobem na wyrażenie uczuć oraz złożenie najpiękniejszych świątecznych życzeń jest podarowanie wyjątkowej, ręcznie robionej kartki okolicznościowej.

Krótka historia kartek świątecznych

Wysyłanie kartek świątecznych ma swoją długą historię i bogatą tradycję. Ludzie od dawna wysyłali do siebie kartki z życzeniami, które zapisywali na małych kartonikach z wielobarwnymi aplikacjami. Prawdopodobnie, pierwsza kartka świąteczna została wysłana przez pewnego nastoletniego malarza z Londynu. Szesnastolatek wykonał ją własnoręcznie i przesłał do swojego najbliższego przyjaciela. Jednak to nie jego uważa się za odkrywcę świątecznych pocztówek - ich autorem jest Szkot Thomas Sturrock. Pierwsza kartka świąteczna powstała w 1841 roku, a już dwa lata później produkowano je w ilościach hurtowych. Na pocztówkach widniał jeden motyw - wesoła rodzina siedząca przy stole podczas wigilijnej kolacji. W historii kartek świątecznych pojawił się także polski akcent. Pochodzący z Wrocławia Louis Pranga wypromował je w Ameryce w 1875 roku. Dzięki niemu pocztówki stały się różnorodne, Pranga zorganizował nawet konkurs na najlepszą kartkę. Co ciekawe, na początku świąteczne pocztówki były wysyłane w kopertach, dopiero po jakimś czasie zaczęto zapisywać adres bezpośrednio na samej kartce.

Ręcznie robione kartki świąteczne

Obecnie świat pędzi do przodu w zastraszającym tempie, a my razem z nim. Właśnie dlatego często zostawiamy wszystkie świąteczne obowiązki na ostatnią chwilę i kilka dni przed wigilią biegamy po sklepach, krzątamy się w kuchni i robimy wielkie porządku. W natłoku tych wszystkich zajęć często nie mamy możliwości spotkania się ze znajomymi w tym gorącym okresie. Nie oznacza to jednak, że mamy zrezygnować ze składania świątecznych życzeń. Możemy to zrobić na wiele sposobów. W dzisiejszych czasach najbardziej rozpowszechnioną metodą jest wysyłanie smsów. To niezwykle szybki sposób, dodatkowo wystarczy wybrać opcję „do wszystkich” i sprawa załatwiona! Tylko czy wysyłanie rymowanych, ściągniętych z Internetu wierszyków ma jakikolwiek sens? Zastanów się jak sam reagujesz na tego typu wiadomości. Oczywiście, z grzeczności odpiszesz, ale po świętach nawet o nich nie pamiętasz, chyba, że przypadkiem postanowisz przejrzeć historię swoich rozmów, co bywa mocno rozczarowujące, bo nagle okazuje się, że od kilku osób dostałeś te same „życzenia”. Jeżeli więc pragniesz docenić bliską Ci osobą, wyślij jej niepowtarzalną kartkę świąteczną wykonaną metodą handmade, która wywoła uśmiech na jej twarzy. Obdarowywana osoba będzie oczarowana wyjątkowym podarunkiem i z pewnością na długo zapamięta Twoje życzenia.artillo.pl
Artykuł został przygotowany przez platformę artillo.pl, która umożliwia sprzedaż rękodzieła i ozdób handmade.

 Linki partnerskie Regulamin | Mapa serwisu | Kontakt (c) 2007-2019 Twojezyczenia.pl