życzenia urodzinowe, kartki elektroniczne, wakacje, wycieczki last minute
Dziś jest: 25.05.2018 Użytkownik: niezalogowany  [Zaloguj]. Nie masz jeszcze konta? zarejestruj sięKuchenka turystyczna gazowa - lepsza na kartusze czy butlę?

2016-06-01 23:25:41 / Fr
Kuchenka turystyczna gazowa - lepsza na kartusze czy butlę?

Kuchenki gazowe cieszą się największym zainteresowaniem, gdy chodzi o gotowanie poza domem. W sprzedaży można znaleźć dzisiaj zasadniczo dwa podstawowe modele tego typu urządzeń - kuchenki na butle i kuchenki na kartusze. Który sprzęt będzie lepszy i do czego?

Szybkie wzrosty temperatur sprawiają, że coraz śmielej zerkamy w okno i wyczekujemy nadejścia lata. W tym okresie częściej jadamy na dworze, cześciej grilujemy, organizujemy pikniki czy różnego rodzaju wypady. Mała kuchnia gazowa do skarb, który szczególnie doceni się właśnie w tym okresie roku. Odpowiednie wejście, pozwalające na podłączenie sprzętu do butli gazowej - może być to mała butla turystyczna lub też pełnowymiarowa butla 11-kilogramowa. Jednak nie zawsze można zabrać ze sobą na wyprawę sporą butlę gazową, która waży tak dużo. Dlatego też alternatywnym rozwiązaniem jest kuchenka na kartusze, czyli specjalne naboje gazowe. Są mniejsze, lżejsze i można zabrać ich odpowiednią liczbę na wycieczkę.

Kiedy na kartusze, kiedy na butlę?

Jak zostało już wspomniane, kuchenka na butlę sprawdzi się tam, gdzie można ją łatwo transportować - na działkę, na wycieczkę samochodem czy też wtedy, gdy noszenie ciężarów po prostu ci nie przeszkadza. W sprzedaży znajdują się głównie jednopalnikowe i dwupalnikowe kuchenki tego rodzaju. Z kolei turystyczna kuchenka przeznaczona na kartusze sprawdzi się przy wyprawach w teren. Jej wymiary są podobne do kuchenek na butle, ale za to są one pakowane fabrycznie w poręczne walizki, dlatego też są łatwiejsze w przenoszeniu. Kuchenki na kartusze wyposażone są w jeden palnik.

Warto przy tym pamiętać, że kartusze najlepiej nadają się do wykorzystania wtedy, gdy nie gotuje się zbyt długo. Jeden kartusz gazowy zawierający 220 gramów ciekłego gazu jest w stanie wystarczyć na około 3 godziny ciągłego korzystania - cena to około 4-5 złotych. Najlepiej wobec tego wykorzystywać je do zagotowywania wody na herbatę czy też do podgrzewania różnych dań, a nie do gotowania obiadu. Do tego zadania lepiej sprawdzi się zwykła butla gazowa, ponieważ wtedy koszty gotowania będą niższe.

Kuchenki gazowe „2 w 1”

Niektórzy producenci mają również w sprzedaży kuchenki turystyczne gazowe „2 w 1”, czyli urządzenia przeznaczone zarówno do zasilania przez kartusze, ale posiadające również możliwość podłączenia do butli gazowej 11-kilogramowej lub turystycznej, za sprawą specjalnego zestawu składającego się z węża gazowego, reduktora ciśnienia gazu oraz opasek zaciskowych. Jeżeli nie wiesz, na jaką kuchenkę turystyczną się zdecydować, to może być strzał w dziesiątkę.

 Linki partnerskie Regulamin | Mapa serwisu | Kontakt (c) 2007-2018 Twojezyczenia.pl